csm bucuresti aek

Stiri – Handbaliştii de la CSM Bucureşti au ratat la limită calificarea în sferturile European Cup

Echipa de handbal masculin CSM Bucureşti a pierdut duminică manşa a doua a optimilor de finală ale EHF European Cup, în deplasare la AEK Atena, cu 29-23 (14-9). În meciul tur bucureştenii câştigaseră cu 28-23. Cu scorul general de 52-51, formaţia greacă s-a calificat în sferturile de finală.

AEK Atena a condus partida de la un capăt la altul, însă bucureştenii au reuşit să se ţină la trei, maximum patru goluri distanţă. Cu două minute înainte de…

Mai multe detalii aici: Handbaliştii de la CSM Bucureşti au ratat la limită calificarea în sferturile European Cup